Red Bull Music Festival Thursday 11. october

Round Robin

Punktet hvor teknisk ekspertise flyter over i ren emosjon og uforutsigbare øyeblikk er det vi forsøker å nå med Round Robin – et globalt konsertkonsept fra Red Bull Music.

Red Bull Norge har samlet noen av Norges mest spennende instrumentalister. De har ulik bakgrunn, de spiller forskjellige instrumenter. Til vanlig er disse vant til å ha fullstendig kontroll når de står på scenen. Men hva skjer når teknisk ekspertise og ferdighet kombineres med uforutsigbare øyeblikk? Hvordan takler musikerne det å skulle improvisere, være spontane?

14 musikere skal opp på scenen. En etter en, i en tilfeldig rekkefølge. Fem minutter hver med improvisasjon. Første musikker ut begynner med soloimprovisasjon, før vedkommende får selskap av neste musiker ut. Første musiker går så av scenen, en ny musiker kommer på. Og slik fortsetter det, til vi er gjennom hele line-upen, i en hemmelig rekkefølge.

Bredde. Musikalsk særegenhet. Improvisasjon. Spontanitet.
– Noe du kun vil oppleve en gang.

Line-up:
Bendik Giske – bendikgiske.com
Bendik Hovik Kjeldsberg – bendikhk.com
Bugge Wesseltoft – buggewesseltoft.com
Ellen Brekken – ellenbrekken.com
Erlend Apneseth – erlendapneseth.com
Kai Gundelach – gundelachmusic.com
Jenny Konradsen
Kim Myhr – kimmyhr.com
Kristoffer Eikrem – kristoffereikrem.com
Mira Thiruchelvam
Terje Isungset – isung.no
Øyunn – sivoyunn.com

facebook.com/event
redbullmusic.com/oslo

Bill. kr. 200,- +avg.

Bill.: 220,-Dørene åpner 19:00ID.: 18FÅ Bill. Igjen!